Bakı-2019: ikinci günün proqramı

Bakı-2019: ikinci günün proqramı
22 İyul 2019 09:39

Bu gün Bakıda keçirilən XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalında (EYOF) ikinci günə start veriləcək.

Realpress.az xəbər verir ki, Azərbaycan idmançıları həm komanda, həm də fərdi yarışlarda mübarizə aparacaqlar.

Basketbol, voleybol və həndbol yığmaları ilk görüşlərini keçirəcəklər.

İkinci yarış günündə üzgüçülər, atletlər və güləşçilər medal uğrunda mübarizə aparacaqlar. Ümumilikdə isə 10 dəst medal sahibini tapacaq.

Atletika
09:20. Qızlar, nüvə itələmə, təsnifat
Günel Hüseynova
10:02. Qızlar, 800 m, I mərhələ
Günel Manafova
10:26. Qızlar, 100 m, I mərhələ
Fəxriyyə Tağızadə
10:56. Oğlanlar, 100 m, I mərhələ
Aleksey Ələkbərov
19:02. Qızlar, 400 m, I mərhələ
Nika Məmmədova
19:20. Oğlanlar, Uzunluğa tullanma, təsnifat
Məmmədağa Məmmədov

Basketbol
Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur
18:15. Serbiya – Azərbaycan

Həndbol
Qızlar, qrup mərhələsi, I tur
14:30. İsveçrə - Azərbay
Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur
20:30. Almaniya - Azərbaycan

Üzgüçülük
09:00. Qızlar, 100 m, sərbəst üsulla, təsnifat
Şeyxəlizadə Xanqan
09:15. Oğlanlar, 400 m, sərbəst üsulla, təsnifat

Rəşad Əliquliyev
09:55. Oğlanlar, 100, brass, təsnifat
Əliyar Cahangirbəyov

Tennis
09:00. Oğlanlar, 1/32 final
Kənan Qasımov - Alessio Basile (Belçika)
09:00. Qızlar, 1/32 final
Alina Hüseynova - Jülyet Bovi (Belçika)
14:30. Qızlar, cütlər, 1/16 final
Polina Drobiçeva/Alina Hüseynova – Karolina Qomes/Rakel Qonzales (İspaniya)
14:30. Oğlanlar, cütlər, 1/16 final
Kənan Qasımov/Tamerlan Əzizov – Daniel İvanov/ Tyaqo Pereyra (Portuqaliya)

Voleybol
Oğlanlar, qrup mərhələsi, I tur
18:00. Almaniya – Azərbaycan

Güləş
10:30. Sərbəst güləş
48 kq, 1/8 final
Mircavad Nəbiyev - Maqomedamin Bekbulatov (Rusiya)
60 kq, 1/8 final
Sabir Cəfərov - Marsel Deli (Macarıstan)
10:30. Yunan-Roma güləşi
48 kq, 1/8 final
Qurban Qurbanov - Kaçper Karaskieviç (Polşa)
60 kq, 1/8 final
Həsrət Cəfərov - Donatas Rindeikis (Litva)
10:30. Qadın güləşi
46 kq, 1/8 final
Gültəkin Şirinova - Jutta Ala-Ranta (Finlandiya)
49 kq, 1/4 final
Lalə Mirzəyeva - Mihaela Samoil (Moldova)
61 kq, 1/8 final
Mərziyə Sadıqova - Manola Skobelska (Ukrayna) 

13 Dek 2019
İdman

AFFA Milli komandamızın baş məşqçisini istefaya göndərdi

AFFA milli komandamızın baş məşqçisi Nikola Yurçeviçlə yolları ayırmaq qərarı verib.

13 Dek 2019
İdman

"Birdən-birə böyük dəyişiklik etmək risk olar" - Qurban Qurbanov

Avropa Liqasının qrup mərhələsinin sonuncu - VI turunda Bakıda Lüksemburqun "Düdelanj" klubu ilə heç-heçə edən (1:1) "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov oyunsonrası mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırdı.

13 Dek 2019
İdman

Həbib Ronaldoya idmandan vaxtında getməyi məsləhət gördü

Həbib Ronaldoya idmandan vaxtında getməyi məsləhət gördü

12 Dek 2019
İdman

Millimizin sabiq futbolçusu həbs edildi

2007/2009-cu illərdə Azərbaycan millisinin formasını geyinmiş Cəmşid Məhərrəmov həbs edilib.